Nasza Wspólna Niepodległa -15.09.2019

Nasza Wspólna Niepodległa -15.09.2019

wpis w: Wydarzenia | 0

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Fundacja Arttrakcja zaprasza serdecznie na festiwal „Nasza Wspólna Niepodległa”!

Już w najbliższą niedzielę 15 września. W programie: koncerty, specjalnie na tą okazję przygotowany spektakl teatralny, stoiska konsulatów oraz mniejszości narodowych i etnicznych, narodowe potrawy z różnych krajów, tatarskie stoisko – warsztaty strzelania z łuku i szermierki, Archery Tag –bitwa łuczników, wystawy, warsztaty z jogi, nauka podstawowych zwrotów w języku hebrajskim, hindi, warsztaty z tańca, konkursy z nagrodami.

Konsulat Austrii w trakcie programu festiwalu reprezentuje Polish Saxophone Ensamble, w składzie: Ryszard Żołędziewski, Jacek Rybitw, Jacek Hornik, Henryk Wezner, Jan Wezner. Chcąc pogodzić bogatą austriacką tradycję muzyczną z dźwiękami nam współczesnymi, kwintet saksofonowy przedstawi utwory klasycznych austriackich kompozytorów, jak Mozart, rodzina Straussów w nowoczesnych aranżacjach jazzowych. Nie zabraknie również innych europejskich twórców.

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 Niepodległa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

nasza_wspolna_a6_pocztowkanasza_wspolna_a6_pocztowka2