Świadkowie czasów- WYSTAWA

Świadkowie czasów- WYSTAWA

wpis w: Patronaty, Wydarzenia | 0

Świadkowie czasów – fotografia w Austrii po 1945 roku

Wyjątkowa wystawa, której otwarcie we Wrocławiu będzie miało miejsce 21 kwietnia 2016 r.

Stowarzyszenie Fotograficzne (Photographische Gesellschaft PhG) to najstarsze stowarzyszenie fotograficzne niemieckojęzycznego obszaru geograficznego, założone w Wiedniu 22 marca 1861 przez Antona Georga Martina. Stowarzyszenie w roku 2011 obchodziło swoje 150 urodziny, przy tej właśnie okazji przygotowana została wyjątkowa wystawa „Świadkowie czasów – fotografia w Austrii po 1945 roku”. Wyboru prac dokonali światowej sławy fotografik Horst Stasny i Prof. Dr Werner Sobotka, Prezes PhG.

Twórcom wystawy zależało, by fotografię pokazać w inny sposób. Prace na wystawie prezentowane są więc nie w sposób linearny, ale uporządkowane zostały w kolejności tematycznej, by oddać wielobarwności fotografii.

Jak podkreśla dr Werner Sobotka, fotografowie, to prawdziwi świadkowie czasów w tym przypadku całej jednej generacji – epoki. 65 lat historii fotografii udokumentowanych zostało przez ponad setkę najbardziej znaczących austriackich fotografów. Jest to szczególna mieszanka składająca się z tego, co stare i młode, z fotografii prasowej, portretowej i z wielu innych, pozwalająca zwiedzającym na wgląd w tą epokę.

Jako współorganizatorzy bardzo gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy: zaproszenie_wystawa_Wroclaw