VII Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej 7-10.12.2016 r.

VII Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej 7-10.12.2016 r.

wpis w: Patronaty, Wydarzenia | 0

Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej W STRONĘ POLIFONII to niezwykle ważne wydarzenie na artystycznej oraz edukacyjnej mapie Polski.

Tegoroczna edycja Turnieju odbywa się m.in. pod honorowym patronatem Konsula Honorowego Austrii we Wrocławiu.

Turniej  pełni funkcję muzycznego mostu między Wschodem a Zachodem, inspiruje młodych dyrygentów do szlachetnej rywalizacji, skłania ich do wymiany doświadczeń oraz zgłębiania tajników sztuki dyrygenckiej. Rokroczna frekwencja oraz ilość zgłoszeń świadczy o tym, że  Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych artystów. Jest to również dowód na niesłabnące zapotrzebowanie wśród młodych dyrygentów na konkursy umożliwiające im weryfikację własnych umiejętności, wprowadzające konstruktywną krytykę a przez to dające najlepszą lekcję mistrzowską.

Zgodnie z Regulaminem Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej do konkursu zostaje zakwalifikowanych 16 osób. Uczestnicy biorą udział w trzech etapach konkursowych, z czego do II etapu zakwalifikowanych zostaje 8 uczestników, do etapu III – 5.

Idea tego wydarzenia – polifonia pojmowana jako harmonijne współistnienie odmiennych szkół chórmistrzowskich i nurtów twórczości chóralnej, a co za tym idzie – odmiennych środowisk kulturalnych, realizowana jest poprzez szlachetne współzawodnictwo młodych, obiecujących artystów ze Wschodu i Zachodu Europy.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Edukacji, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Więcej informacji: W STRONĘ POLIFONII