Spotkanie z Aloisem Hotschnigiem w ramach 17 Wiosny Austriackiej

Spotkanie z Aloisem Hotschnigiem w ramach 17 Wiosny Austriackiej

wpis w: Patronaty, Wydarzenia | 0
Wiosna Austriacka jest okazją do zaprezentowania twórczości współczesnych pisarzy pochodzących z różnych regionów Austrii.

W związku z tym organizator Wiosny Austriackiej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – Biblioteka Austriacka oraz Konsul Honorowy Austrii we Wrocławiu – dr Edward Wąsiewicz, który objął wydarzenie honorowym patronatem, bardzo serdecznie zapraszają:
osoby znające język niemiecki na spotkanie z pisarzem mieszkającym w Tyrolu, Aloisem Hotschnigiem (ur. 1959).
Hotschnig, nazywany mistrzem esencjonalnych opowieści,  przeczyta fragmenty powieści Ludwigs Zimmer (Pokój Ludwika). Jest to historia o przywoływaniu niełatwej pamięci rodzinnej i historycznej. Sześć tytułów książek Aloisa Hotschniga w j. niemieckim wypożyczyć można w Bibliotece Austriackiej w Opolu mieszczącej się przy placu Piłsudskiego 5.
Spotkanie, które  poprowadzi Monika Wójcik-Bednarz, odbędzie się w najbliższą środę 15 marca o godz. 12.00  w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego przy placu Staszica 1. Autor przyjedzie do Polski na zaproszenie Austriackiego Forum Kultury w Warszawie i wystąpi w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i oczywiście w Opolu.