XXI konkurs wiedzy „AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY”

wpis w: Patronaty, Wydarzenia | 0

Po raz XXI Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”,

którego celem jest popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii. Konkurs obejmować będzie wiedzę z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia, którą   ufunduje opolskie Biuro Podróży Almatur. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zdobywców 2 i 3 miejsca dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji. Zalecany jest udział osób od 13 roku życia.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 6 marca 2018 r. Istnieje możliwość zorganizowania eliminacji w bibliotekach i szkołach na terenie całego kraju. Szczegóły znajdują się regulaminie.

Finał dla najlepszych uczestników zaplanowano na pierwszą połowę kwietnia 2018.

Cieszący się w ubiegłych latach ogromnym zainteresowaniem konkurs o Austrii odbędzie się w ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia działalności Biblioteki Austriackiej w Opolu i 18. Wiosny Austriackiej. (Przy zgłoszeniu konieczne jest podanie następujących informacji: nazwa szkoły, adres szkoły (ulica, kod pocztowy, miejscowość, województwo), nazwisko osoby/osób odpowiedzialnej za przeprowadzenie eliminacji szkolnych, adres e-mail do kontaktu, nr telefonu)

Zapisy do konkursu przyjmowane będą do 2 marca na miejscu w Bibliotece Austriackiej w Opolu przy pl. Piłsudskiego 5, na adres: ba@wbp.opole.pl oraz telefonicznie pod nr 77 / 47 47 085.

Regulamin XXI konkursu o Austrii 2018

Zapraszamy w imieniu własnym i organizatorów!