Public Diplomacy for Europe

Public Diplomacy for Europe

wpis w: Wydarzenia | 0

Konsul Honorowy Austrii we Wrocławiu, dr Edward Wąsiewicz uczestniczył w dwuczęściowej konferencji poświęconej idei dyplomacji regionalnej i ekonomicznej oraz wizji zjednoczonej Europy.

Pierwsza z konferencji zorganizowana została przez Collegium Nobilium Opoliense w dniach 27-28.08.2018 r. w Opolu-Sulisławiu i poświęcona była Dyplomacji Publicznej w Europie. Pan Konsul był jednym z panelistów seminarium pt. Dyplomacja publiczna: kulturalna, samorządowa i ekonomiczna jako odpowiedź na problem politycznej jedności w Europie. Pozostałymi panelistami byli: Evelyne Temmam (wiceburmistrz Vence we Francji), Péter Róth (wiceburmistrz Székesfehérwár na Węgrzech) oraz Neva Sadikoglu-Novaky (sekretarz generalna grupy Europejskich Konserwatystów i reformatorów w Europejskim Komitecie Regionów).

Druga konferencja zorganizowana została przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie w dniach 29-30.08.2018 r. i była okazją do zaprezentowania idei europejskiego Szczytu Dyplomacji Regionalnej i Ekonomicznej,  planowanego na czerwiec 2019 r. W programie znalazły się m.in. dyskusje na temat Potencjału gospodarczego dyplomacji samorządowej oraz Dyplomacji młodych.

Zdjęcia udostępnione przez Collegium Nobilium Opoliense

Konsul Honorowy Austrii podczas Panelu Dyplomacja publicznaPublic Diplomacy for Europe_panel uczestnicy Konferencji Dyplomacja Publiczna w Europie