Dni Kultury Austriackiej w SP nr 81 we Wrocławiu

Dni Kultury Austriackiej w SP nr 81 we Wrocławiu

wpis w: Patronaty, Wydarzenia | 0

W ramach działalności Koła Młodzieży Towarzystwa Polsko – Austriackiego przy SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu, którego opiekunem jest Dorota Dziemaszkiewicz, miały miejsce Dni Kultury Austriackiej objęte przez Konsula Honorowego Austrii we Wrocławiu, dr Edwarda Wąsiewicza Patronatem Honorowym.

W ramach obchodów udało się zorganizować szereg imprez, które z uwagi na ogłoszony stan epidemii w części musiały zostać przeniesione do rzeczywistości wirtualnej, a realizowane były przy użyciu narzędzi służących uczniom do zdalnej nauki.

I tak zorganizowano:

1.KONKURS PLASTYCZNY „CO WANDA RUTKIEWICZ POZA GÓRAMI MOGŁA WIDZIEĆ W AUSTRII?”

W konkursie wzięło udział 86 prac, 44 z nich prezentowane są na wystawie, która doczekała się nawet swojego wirtualnego wernisażu. Zachęcamy do zobaczenia tego wyjątkowego wydarzenia na YouTube: WIRTUALNY WERNISAŻ

oraz zapoznania się z pracami uczniów dzięki przygotowanemu Katalogowi prac konkursowych: Katalog prac konkursowych

2. TURNIEJ WIEDZY O AUSTRII 

Turniej był konkursem drużynowym. Drużyna składała się z 3 uczniów, którzy mogli się dobierać dowolnie i międzyklasowo. Do konkursu stanęło 6 drużyn.
Drużyny otrzymały na platformie MS Teams w I etapie 40 pytań zamkniętych i otwartych z różnych dziedzin dotyczących Austrii wiedza z zakresu realioznawstwa Austrii, tzn.: historii, polityki, geografii, muzyki, sportu, architektury, literatury oraz zwyczajów i świąt.

3. QUIZ O KLASYKACH WIEDEŃSKICH 

Konkurs o klasykach wiedeńskich odbył się na platformie Quizizz. W komunikacji niezastąpiona było oczywiście nasze narzędzie do nauki zdalnej MS Teams.
Quiz zawierał 50 pytań wśród których uczniowie musieli wykazać się znajomością życia i twórczości klasyków wiedeńskich, utworów typowych dla tej epoki oraz po odsłuchaniu rozpoznać dany utwór.

Wszystkim Laureatom zarówno konkursu plastycznego, jak i turnieju wiedzy o Austrii oraz quizu o klasykach wiedeńskich  składamy serdeczne gratulacje!

Będziemy chcieli uhonorować Ich już jednak na żywo, jak tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.